петок, 16. април 2021. Вести денес: 0
home Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по влажни коловози, надлежните апелират на внимателно возење

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по влажни коловози, надлежните апелират на внимателно возење

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно влажни коловози, при што на одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Врнежи од снег се регистрирани на Попова Шапка.

ЈП „Македонија пат“ апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП „Македонија пат“ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Коронавирус