петок, 14. август 2020. Вести денес: 153
home Македонија

Силјановска: Неквалитетното образование е сериозна причина за одливот на младите од државата

Силјановска: Неквалитетното образование е сериозна причина за одливот на младите од државата

Неквалитетното образование е сериозна причина за одливот на младите од државата. Ќе направам се што е во моја моќ за подобрување на истото, истакна носителот на листа во ИЕ 1 од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова.

Коронавирус