среда, 4. август 2021. Вести денес: 0
home Македонија

Силјановска и Мизрахи го кренаа гласот за родова еднаквост и за крај на сексистичките и антисемитски напади

Силјановска и Мизрахи го кренаа гласот за родова еднаквост и за крај на сексистичките и антисемитски напади

Носителот во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова денес заедно со кандидатот за пратеник во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи оддадоа чест на жртвите од македонската борба низ историјата и холокаустот на Евреите од Македонија.

 

Коронавирус