понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 139
home Македонија

„Сфатив каков човек е“: Пријовиќ за односот со идната свекрва Лепа Брена

- Мене моите родители ме научија да ги почитувам постарите и никогаш во животот не сум се скарала или кажала нешто лошо на некој постар од мене, рекла Александра при гостување во емисија.
„Сфатив каков човек е“: Пријовиќ за односот со идната свекрва Лепа Брена

Неколку пати до сега се шпекулираше дека Александра Пријовиќ и Лепа Брена се скарале, но младата пејачка се огласи и ги изненади сите.

Имено наводно Брена ја обвинува Александра затоа што Филип ја запоставил својата музичка кариера, а еве што откри во врска со тоа.

– Брена и јас никогаш не сме имале ни најмали проблеми. Што повеќе време поминувам со неа, се повеќе сфаќам каков човек е. Таа ми е како мајка и може за се да разговараме, рекла Пријовиќ и додала дека немало никакви проблеми на заедничкиот одмор како што се шпекулираше.

– Мене моите родители ме научија да ги почитувам постарите и никогаш во животот не сум се скарала или кажала нешто лошо на некој постар од мене, рекла Александра при гостување во емисија.

Коронавирус