сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 46
home Македонија

Работник се здобил со тешки телесни повреди при изведување градежни работи

Работник се здобил со тешки телесни повреди при изведување градежни работи

На 08.05.2021 во 14.04 часот во СВР Скопје од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив бил донесен повреден М.А.(47) од с.Марино, скопско, кој како вработен во фирма се здобил со тешки телесни повреди при изведување градежни работи на подрачјето на Бит Пазар.

Од полициски службеници од СВР Скопје било излезено на местото на настанот.

Коронавирус