петок, 4. декември 2020. Вести денес: 0
home Македонија

Пожар изби во автомобил, зафати уште едно возило

Пожар изби во автомобил, зафати уште едно возило

Во СВР Скопје на 28.01.2020 околу 02,40 часот било пријавено дека на улица „Хашка“ настанал пожар во патничко моторно возило „опел астра“ со скопски регистарски ознаки сопственост на А.Ѓ.(37) од Скопје.

Од пожарот делумно било зафатено и патничко моторно возило „сеат атека“ со тетовски регистарски ознаки, сопственост на S.И. од Тетово.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Скопје.

Коронавирус