среда, 23. септември 2020. Вести денес: 102
home Македонија

Погба: До доаѓањето на Солскјер бев во сенка

Погба: До доаѓањето на Солскјер бев во сенка

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, е задоволен од назначувањето на тренерот Оле Гунар Солскјер, кој го наследи Жозе Мурињо, објави „Мирор“.

Дваесет и пет годишниот француски играч од средниот ред зборуваше за тоа што се сменило со доаѓањето на Норвежанецот на клупата на Јунајтед.

– Пред доаѓањето на Солскјер бев во сенка и седнав на клупата. Морав да се помирам со ова, но сега сум задоволен што повторно да играм. Сега секогаш се смеам. Солскјер прави навистина добра работа. Како поранешен играч, тој го знае менталитетот на овој клуб. Се врати во Манчестер јунајтед за да ни помогне, и тоа го прави многу добро, смета Погба.

Коронавирус