четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 191
home Македонија

ПОЧИНА ПОЗНАТИОТ ПЕЈАЧ! Семејството ја соопшти тажната вест – тој почина по тешка борба со коронавирусот (ФОТО)

ПОЧИНА ПОЗНАТИОТ ПЕЈАЧ! Семејството ја соопшти тажната вест – тој почина по тешка борба со коронавирусот (ФОТО)

Аргентинскиот пејач Диего Вердагер (70) почина од коронавирус.

Диего почина во болница во Лос Анџелес, а тажната вест ја соопшти неговото семејство, преку официјалниот Инстаграм профил на славниот пејач.

– Со тага во нашите срца, ги известуваме сите пријатели и фанови дека душата на Диего денеска го напушти телото, за да го продолжи својот пат и неговата креативност во некоја друга форма. Семејството е во длабока тага и затоа бараме сочувство и разбирање во овие тешки моменти – пишува во соопштението.

Диего Вердагар зад себе ги остави сопругата Аманда Мигел и ќерката Ана Викторија.

Коронавирус