понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Македонија

По големата трагедија во семејството сакал да се откаже од „Ѕвездите на гранд“, а вчера победи! Ова е тешката судбина на Махир од БиХ

По големата трагедија во семејството сакал да се откаже од „Ѕвездите на гранд“, а вчера победи! Ова е тешката судбина на Махир од БиХ

Од 10 илјади кандидати и 600 учесници во „Ѕвездите на гранд“ на крајот останаа само тие двајца – Исак Шабановиќ од Црна Гора и Махир Мулалиќ од Босна и Херцеговина.

Само неколку стотина гласови ги делеше овие двајца млади пејачи до крајот на третиот круг во финалето на ова шоу, за да на крајот нивната разлика во гласови биде само три илјади.

Но, сепак малку фалеше победникот пред неколку месеци да се откаже од целото натпреварување.

Кандидатот од тимот на Марија Шерифовиќ од почетокот беше фаворит за победа, но во април се откажал од шоуто поради смрт во неговото семејство.

Имено на Махир му починала мајката, а тој не најде сила да продолжи со натпреварувањето. Тој тогаш на Инстаграм се прости од мајка му со потресни зборови, а поддршка доби и до Марија Шерифовиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MAHIR MULALIĆ (@mahermulalic)

Сепак, на крајот по разговор со Марија тој одлучил да се врати во шоуто за да на крајот вчера биде прогласен за победник.

Коронавирус