сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Македонија

Ова никој не го знаеше: Аца Лукас откри во која пејачка бил долго време заљубен

Ова никој не го знаеше: Аца Лукас откри во која пејачка бил долго време заљубен

Аца Лукас како гостин во една емисија отворено зборуваше за својот љубовен живот.

Популарниот пејач раскажа каква врска има со неговата поранешна сопруга, но откри и дали во моментов е емотивно исполнет.

– Не сум за заљубен, немам девојка. Ако ми недостасуваше ќе имав жена. Ниту една жена во мојот живот не ме чинеше. Имам добри односи со моите поранешни сопруги, – изјави Лукас во емисијата „Викенд Специјал“ и додаде дека има одлична врска со неговата поранешна сопруга Соња и дека и помага во сè со нејзината ќерка Викторија.

– И помогнам, тоа е моја обврска. Никој не може да одере никого. Луѓето мислат дека сопругата треба да остави сè што и ‘купивте кога ќе се разведете. Колку повеќе стареам, толку повеќе сум подготвен да сакам. Лесно се за заљубувам. Тоа е убава работа, може да трае еден час и 100 години. Сигурен сум дека сум поподготвен да чувствувам љубов како што стареам – заклучи пејачот и откри за која пејачка бил за заљубен пред Соња.

– Кога бев мала, бев за заљубен во Весна Змијанац, таа беше мојот Бог – заклучи Аца во споменатото шоу.

Најнови вести

Коронавирус