четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 36
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Македонија

Официјално откриена причината поради која се самоубила детската водителска ѕвезда- од причината веднаш ќе се загрижите за вашите деца

Официјално откриена причината поради која се самоубила детската водителска ѕвезда- од причината веднаш ќе се загрижите за вашите деца

Маја Лециа Нејлор ѕвездата на детскиот програмски сервис на Би-Би-Си почина на 16 годишна возраст откако што беше пронајдена обесена во својот дом.

Според истрагата тинејџерката настрадала во несреќен случај и не сакала да си го одземе животот, пренесуваат британските медиуми.

Тоби Воткин, асистентот на истрагата откри дека Маја се обесила во внатрешноста на својата семејна куќа на 7 април годинава.

Родителите откриле дека од нивната ќерка добиле повик дека нејзините оценки биле под нејзините очекувања.

-За неа тоа не било нормално. Се нервирала околу испитите, вели таткото на Маја кој ја отфрлил приказната дека таа се самоубила.

-Мислам дека таа не сакала да го направи тоа, имаше планови за иднината, додава тој.

Токсиколошкиот преглед покажал дека во телото на детската водителка не се пронајдени дрога и алкохол, ниту пак ништо сомнително што би и помогнала на истрагата.

Коронавирус