петок, 3. декември 2021. Вести денес: 17
home Македонија

Од скопскиот аеродром вратени 26 странски државјани кои пристигнале од ризични земји

Од скопскиот аеродром вратени 26 странски државјани кои пристигнале од ризични земји

Во текот на вчерашниот ден, согласно одлуката на Владата, од два патнички авиони на скопскиот аеродром пристигнати од ризични земји беа вратени вкупно 26 странски државјани, информира Министерството за здравство.

Инаку вчера министерот за здравство откри дека четворицата пациенти од Дебар се позитивни на вирусот и се во стабилна состојба, а денеска ќе бидат донесени во Скопје и хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби.

Коронавирус