вторник, 2. март 2021. Вести денес: 132
home Македонија

Никола Ѓоргиев: Дојдовме, видовме, научивме!

Никола Ѓоргиев: Дојдовме, видовме, научивме!

Македонската машка одбојкарска репрезентација денеска се врати од Словенија, каде за само неколку поени не успеа да се пласира во осминафиналето на Европското првенство.

Одбојкарите се фотографираа на аеродромот, а капитенот Никола Ѓоргиев преку социјалните мрежи изрази благодарност до навивачите и државата за поддршката.

– Дојдовме, видовме, научивме. До следното лето, порача најдобриот играч во тимот на селекторот Матијашевиќ.

Потоа на тимот му беше приреден пречек и од фанови, со музика од оркестарот „Џамбо Агушеви“, па репрезентативците запеаја и заиграа оро.

Коронавирус