сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 6
home Македонија

НЕВРЕМЕТО СЕ ДВИЖИ СО ГОЛЕМА БРЗИНА: На ова место во земјава паѓа град со загрижувачка големина (ФОТО)

НЕВРЕМЕТО СЕ ДВИЖИ СО ГОЛЕМА БРЗИНА: На ова место во земјава паѓа град со загрижувачка големина (ФОТО)

Невреме проследено со дожд, грмежи, ветер и град зафати повеќе македонски градови, дел од нив се Крушево и Прилеп.

Во Прилеп во овој момент силното невреме е проследено и со град со големина на орев.

УХМР инаку најави пороен дожд низ повеќе градови во земјава за попладневните часови, а во дел од нив веќе започна невремето.

Претходно објавивме и видео од поројниот дожд во Крушево, а детално што најавува УХМР прочитајте ТУКА.

Qatar 2022