сабота, 29. февруари 2020. Вести денес: 69
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Македонија

НЕВРЕМЕТО ДОАЃА КОН СКОПЈЕ- во овој град во Македонија во моментов беснее силно невреме (ВИДЕО)

НЕВРЕМЕТО ДОАЃА КОН СКОПЈЕ- во овој град во Македонија во моментов беснее силно невреме (ВИДЕО)

Во Струмица во моментов беснее големо невреме проследено со дожд, ветер и силни грмежи.

Според УХМР дожд денеска се очекува во повеќето македонски градови, но и во Скопје во попладневните часови.

Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Нестабилноста ќе се задржи и во вечерните часови, информираат од УХМР.

Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 33 степени, а УВ индексот 6.

Времето во Скопје претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи.