среда, 23. ноември 2022. Вести денес: 0
home Македонија

Неверојатна сличност: Оваа пејачка од Украина се облече исто како и Карлеуша – на која подобро и стои?

Неверојатна сличност: Оваа пејачка од Украина се облече исто како и Карлеуша – на која подобро и стои?

Со својот изглед, Јелена Карлеуша го привлекува внимание како и во Србија и во поранешна Југославија, така и во странство.

Најголемата пејачка во Украина, Оља Пољакова речиси се маскираше во Јелена Карлеуша.

Имено, русокосата украинка носеше провокативен црн фустан и капа на главата.

Оља се облече за потребите на украинската верзија на шоуто „The Mask Singer“. Исто таква комбинација имаше и Јелена Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“.

Инаку,  Пољакова има повеќе од интересна биографија. Имено, како што пишува на Википедија, родена е на 17 јануари 1979 година.

За време на нејзиното растење студирала на Киевскиот национален универзитет за култура и уметност и присуствувала на Националната музичка академија „Питер Чајковски“, каде што дипломирала како оперска пејачка.

Нејзиниот татко бил музичар, а нејзиниот очув е дипломат, кој служеше во земјите со шпанско јазично подрачје.

Очувот на Оља бил пријател со Раул Кастро и Пабло Ескобар, а кум на Полјакови бил Фидел Кастро.

Оља го носи прекарот „супер русокоса“, а во 2018 година од едно списание била избрана за најубава жена на годината во Украина.

Од друга страна, во оваа иста комбинација, Јелена Карлеуша се појави во „Ѕвездите на Гранд“ на 27 октомври 2020 година.

фото: никола томиќ

Коронавирус