сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 20
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Македонија

Народот „навали“ во моловите како да е бесплатно- од оваа редица пред познатата продавница во Скопје ќе ви се слоши (ФОТО)

Народот „навали“ во моловите како да е бесплатно- од оваа редица пред познатата продавница во Скопје ќе ви се слоши (ФОТО)

Откако Владата со одлука на Комисијата за заразни болести одлучи да ги отвори моловите ширум земјава, се случи тоа што го гледавме во регионот во изминатиов период.

И додека многумина се смееја на соседна Србија кога луѓето чекаа редици пред познатата продавница, истото се случи во Скопје.

Овие денови кружат безброј фотографии од моловите во земјава каде народот буквално „навали“, погледнете.

Коронавирус