петок, 5. март 2021. Вести денес: 131
home Македонија

На автопатот Скопје-Тетово санкционирани 83 возачи за брзо возење

На автопатот Скопје-Тетово санкционирани 83 возачи за брзо возење

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот при Министерството за внатрешни работи вчера (25.01.2021) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на автопатот Скопје-Тетово, при што санкционирани се 83 возачи кои возеле со брзина поголема од дозволената. Двајца возачи возеле дури  над 70 километри на час над дозволеното, 27 возачи со над 50 километри на час над дозволеното…

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Коронавирус