петок, 10. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Македонија

Мицковски: Градите и сечете дрва како луди, а изјавувате дека само садите

Мицковски: Градите и сечете дрва како луди, а изјавувате дека само садите

Шилегов денеска изјави дека за разлика од претходниците они не сечеле дрва за згради. Ај вака малку крв у мозок да им испратиме.

Јужен градат како луди. Саем се исекоа преку илјада дрва.

Тафталиџе е цело во нови згради и тоа 9 катници. Карпош потегот кај Имес е цел изграден, Водно е искасапено до Матка, Сарај е цел во згради, Парк шумата во Гази Баба се делка за згради, во Кисела Вода кај Расадник ќе дигаат 100 згради и сега ова.

Е па стварно треба да си малоумен да даваш вакви изјави, се вели во Фејсбук статусот на поранешниот директор на Центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски.

Парламентарни избори 2020