петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Македонија

Мицкоски: Се подготвува нова кражба, владата спрема ново задолжување од 700 милиони евра

Мицкоски: Се подготвува нова кражба, владата спрема ново задолжување од 700 милиони евра

Власта спрема ново задолжување за нова кражба. Нови фрапантни 700 милиони евра е еврообврзницата со која Владата на Заев сака да го задолжи народот, да ја покрие својата неспособност и да ги наполни личните партиски џебови. Претходно нѐ задолжија 2 милијарди евра, и што виде народот од тоа? Ништо.

Но и ова нема да им помогне. Народот врие.

П.С. Според Владата кризата завршува. Тогаш, зошто ново задолжување. Сега кој краде и кој лаже?, пишува на социјалната мрежа на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Коронавирус