среда, 7. декември 2022. Вести денес: 0
home Македонија

Мицкоски на светскиот ден на студентите, власта им ја одзема слободата на студентите, тие не смеат да бидат заборавени

Мицкоски на светскиот ден на студентите, власта им ја одзема слободата на студентите, тие не смеат да бидат заборавени

Денес е Светскиот ден на студентите, денот кога се сеќаваме на борбите на студентите во минатото, ги славиме нивните имиња и ги почитуваме резултатите од нивниот активизам, напиша на фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-Oва е денот кога треба да погледнеме кон иднината, да се обидеме да посветиме малку внимание на борбите кои им претстојат и да потсетиме дека нема ништо посилно од единството и слободата која толку многу им треба на младите и студентите.

Во продолжение прочитајте го целиот статус:

Qatar 2022