сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 104
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Македонија

Мицкоски на ФБ за докторите, медицинскиот персонал, полицајците и војниците: Капата долу, јунаци!

Мицкоски на ФБ за докторите, медицинскиот персонал, полицајците и војниците: Капата долу, јунаци!

Секоја чест за тие кои голораки се борат во првите редови против пандемијата, докторите, медицинскиот персонал, полицајците, војниците. Капата долу, јунаци! напиша на својот ФБ профил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

-А, за овие профитерите како Заев, Филипче, Радмила, Оливер и останатите, срам и арам да им е што на маката на овие јунаци и честитоста на народот сакаат политички ловорики да добиваат.

Имам една порака до нив, ќе ве казни народот и тоа ќе ве казни жестоко на следните избори, кога и да се случат!

Парламентарни избори 2020