сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 29
home Македонија

Малолетник нападнат во средно училиште во Скопје

Малолетник нападнат во средно училиште во Скопје

Малолетник бил нападнат од две лица во средно училиште во Скопје, информира МВР.

Вчера во 12:50 часот 62-годишниот Р.Н. од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 09:10 часот на булеварот „Трета Македонска Бригада“ во средно училиште неговиот 16-годишен син физички бил нападнат од Е.Х. и Е.Р. Полицијата работи на расчистување на случајот.

Коронавирус