сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Македонија

Лајм: Во Скопје, започнува протестот против дискриминација

Лајм: Во Скопје, започнува протестот против дискриминација

Предмалку на плоштадот Скендербег во Скопје започна протестот против дискриминација, организиран од претседателот на Здружението на поранешни политички затвореници,  Шпетим Положани. На протестот учествуваат десетици граѓани кои со знамиња и транспаренти бараат да се стави крај на, како што велат тие, сегрегационистичката политика против Албанците.

Коронавирус