сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Култура

ВИДЕО: Новиот македонски филм кој ќе ве расплаче

ВИДЕО: Новиот македонски филм кој ќе ве расплаче

„Дедо и Внук“ е нов македонски игран филм, кој од вечерва ќе биде на редовен кино репертоар во Cineplexx во рамките на Балканскиот филмски фестивал.

Кратка содржина: После смртта на едно дете пациент, кое чека лекување во странство, настанува скандал и младиот доктор Никола за да го избегне притисокот е приморан оди на посета кај дедо му, каде што не бил повеќе од 10 години и таму се среќава со проблемите од неговото минато.

 

Коронавирус