сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 78
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Култура

Вечерашниот концерт на „Скопско лето“ преместен во Музејот на македонската борба

Вечерашниот концерт на „Скопско лето“ преместен во Музејот на македонската борба

Вечерашниот концерт на контратенорот Бојан Булатовиќ и пијанистката Драгана Димиќ од Србија во рамки на „Скопско лето“ од технички причини ќе се одржи во Музејот на македонската борба намество во Даут-пашин амам, соопшти организаторот.

На концертната програма се дела од композиторите Рахмањинов, Римски-Корсаков, Ѓорѓевиќ, Жебљан, Фере, Хан, Лобос…Почетокот на концертот е во истиот термин, 20.30 часот, а влезот за посетители е слободен.

Парламентарни избори 2020