четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 179
home Култура

„Шопен, поетот на музиката“ – пијанистички концерт на „Скопско лето“

„Шопен, поетот на музиката“ – пијанистички концерт на „Скопско лето“

На „Скопско лето“ вечер од 20.30 часот во Музејот на македонската борба ќе биде изведен концерт насловен „Шопен, поетот на музиката – музички бисери за пијано“.

Ќе настапат Даница Стојанова, Нита Груби, Бобан Мирковски и Сара Кесковска.

Концертот ќе се одржи согласно со здравствените протоколи за одржување настани и влезниците ќе бидат во ограничен број.

Локални избори 2021