вторник, 7. април 2020. Вести денес: 5
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Култура

Промовирана книгата „Македонија искон и вечност“

Промовирана книгата „Македонија искон и вечност“

Синоќа во Музејот на македонската борба Македонски манифест ја одржа промоцијата на книгата од група автори „Македонија искон и вечност“. Промотор на книгата беше уметникот Александар Станковски.

На промоцијата во рамки на одбележувањето на 10 годишнината од основањето на Македонски манифест маестро Игор Дурловски ја отпеа химната.

Коронавирус