вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Култура

Промоција на книгата “Како избравме американски претседател “

Промоција на книгата “Како избравме американски претседател “

Вечерва со почеток во 19.00 часот, во Клуб Иридиум 77 (ГТЦ) ќе биде промовиран романот “Како избравме американски претседател”  од новинарот и публицист Александар Сашко Кукулев.

Феноменот на лажните вести и  улогата на група тинејџери од Велес, во исходот на претседателските избори во САД, се лајт мотивот на ова интересно  книжевно дело, кое авторот Алекдандар Сашко Кукулев и го нуди на читателската  публика. Рецензент на романот е мр. Елизабета Арсоска додека за феноменот на лажните вести како предизвик за глобалната безбедност, на вечерашната промоција  ќе говори др. Оливер Андонов.

Книгата е во издание на издавачката куќа “Полица” од Скопје.

Коронавирус