четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 185
home Култура

Прогласување на добитникот на „Златниот венец“ за 2018 година

Прогласување на добитникот на „Златниот венец“ за 2018 година

Управниот одбор и Дирекцијата на Струшките вечери на поезијата денеска, традиционално на Светскиот ден на поезијата 21 Март, ќе го прогласат добитникот на наградата „Златен венец“ за 2018 година.

Прогласувањето на венценосецот на 57. Струшки вечери на поезијата ќе биде во Македонската академија на науките и уметностите.