понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 134
home Култура

„Принцезата Султана: неисплачени солзи“ најпродавана книга во 2020, ова е ТОП 20 листата

„Принцезата Султана: неисплачени солзи“ најпродавана книга во 2020, ова е ТОП 20 листата

Единствениот портал за електронска трговија со книги, КупиКнига.мк ја објави листата на 20 најпродавани книги за 2020 година. Најпродавана книга во 2020 година била „Принцезата Султана: неисплачени солзи“ од Џин Сасон.

Во 2020 година најпродавани 20 се:

Принцезата Султана: неисплачени солзи – Џин Сасон
Апартман во Париз – Гијом Мисо
Девојката од Бруклин – Гијом Мисо
Е, баш ме заболе – Марк Менсон
Тајната на Алексови – Наде Стојилковиќ
Бедни луѓе – Фјодор М. Достоевски
Лесен начин да ставите крај на пушењето – Ален Кар
Богат татко, сиромашен татко – Роберт Киосаки
Ќерката на дрвосечачот – Наде Стојилковиќ
Тошо Малерот: монологија – Васко Тодоров
Т.е. љ.у.б.а.м. – тоа е вистината – Александар Алексов
Ако не постои утре – Гијом Мисо
Станарката на замокот Вајлдфел – Ен Бронте
Девојката и ноќта – Гијом Мисо
Пациентот – Себастијан Фицек
Моќта на потсвеста – Џозеф Марфи
Медитации – Марк Аврелиј
Какви што ти се мислите таков ти е животот – Џејмс Ален
НОЌ и ДЕН – Вирџинија ВУЛФ
Бруклин – Колм Тојби

Моменталната понуда на КупиКнига.мк брои над 60.000 изданија на македонски, српски, англиски и албански јазик од најразлични жанрови, информираат од порталот.

Коронавирус