вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Култура

Претставата „Љубовници“ вечерва на Јутјуб каналот на Драмски театар

Претставата „Љубовници“ вечерва на Јутјуб каналот на Драмски театар

Претставата „Љубовници“, во режија на Катарина Коцевска вечерва со почеток во 20 часот, ќе биде емитувана на Јутјуб каналот на Драмски театар Скопје.

Од театарот соопштија дека утре вечер ќе ја емитуваат претставата „Што е тоа што ги тера жените навечер да трчаат по улиците на Мадрид“ по текст на Калдерон де ла Барка, а во режија на Коле Ангеловски.

Парламентарни избори 2020