среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 61
home Култура

Премиера „Еден месец на село“

Премиера „Еден месец на село“

Во Македонскиот народен театер на 29 септември ќе биде одиграна премиерната изведба на претставата „Еден месец на село“.

Претставата е дело на авторот Иван Сергеевич Тургењев, а е во режија на Паоло Маџели.

Коронавирус