петок, 30. септември 2022. Вести денес: 117
home Култура

Поради полицискиот час претставите во МНТ ќе почнуваат од 19 часот

Поради полицискиот час претставите во МНТ ќе почнуваат од 19 часот

Македонскиот народен театар информира дека изведбата на претставите „Кец на десетка“, „Последната лента на Крап“ и „Влези не се соблакај“ кои се на репертоарот од утре ќе започнат во 19 часот.

Причина, како што информираат е одлуката на Владата на Република Северна Македонија, која беше донесена денеска, а истата се однесува за воведување полициски час од 22 часот навечер до 5 часот наутро, на територија на цела држава започнувајќи од среда 10 март.

Коронавирус