петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 135
home Култура

Онлајн-промоција на „Девет – роман во илустрирани приказни“ од Славимир Стојановиќ-Футро

Онлајн-промоција на „Девет – роман во илустрирани приказни“ од Славимир Стојановиќ-Футро

Книгата „Девет ‒ роман во илустрирани приказни“ на белградскиот графички дизајнер Славимир Стојановиќ-Футро, еден од најпознатите во регионот, вечер во 19 часот ќе има онлајн-промоција на фејсбук-страницата на „Литература.мк“.

Делото, како што соопшти „Арс Ламина“, е преведено на македонски јазик во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина ‒ публикации“ и веќе може да се најде во сите книжарници „Литература.мк“ или да се нарача онлајн. (МИА)