сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Култура

Од четврток кино Милениум почнува со работа, еве кои филмови ќе можете да ги гледате

Од четврток кино Милениум почнува со работа, еве кои филмови ќе можете да ги гледате

Oд 17 јуни (четврток) Градското кино Милениум ќе почне повторно со работа.

На репертоарот се наоѓа новиот дел од филмската сага „Брзи и бесни“, „Денови на гнев“ од Гај Ричи, драмата „Шарлатан“, современата верзија на класичниот роман на Чарлс Дикенс – „Твист“ и шведскиот анимиран филм „Безопашестиот Пеле“.

Билетите се достапни на билетарница во кино Милениум по цена од 150 денари.

Коронавирус