среда, 21. април 2021. Вести денес: 11
home Култура

МНТ во вашите домови, театарски претстави на ЈуТјуб

МНТ во вашите домови, театарски претстави на ЈуТјуб

МНТ ја информира публиката дека од утре со почеток од 20 часот стартуваат со онлајн претстави во вашите домови.

-Бесплатно преку нашиот YouTube-канал можете да ги гледате претставите со следниот редослед: 18.3. „Сомнително лице“, 19.3. „Изгубени Германци“, 20.3. „Парите се отепувачка“, 23.3. „Да тргнеме Сењор“ и 24.3. „Мајсторот и Маргарита“. Останете дома, почитувајте ги препораките, бидете со нас и гледајте нѐ онлајн, информираат од МНТ.

Коронавирус