понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 55
home Култура

Младинскиот културен центар вклучен во проектот „Видеодрум“

Младинскиот културен центар вклучен во проектот „Видеодрум“

Младинскиот културен центар станува дел од проектот „Видеодрум“ со гостување во третата епизода која ќе се емитува вечер од 21 часот на Channel Zero.

Се работи за видеоемисија во која се презентираат концертните активности на Културни центар Град (Белград), Mochvara (Загреб), KUD Channel Zero (Љубљана), Радио Ројц (Пула), а од денеска и активностите на МКЦ – Скопје.

– Во оваа, трета епизода, од скопската сцена ќе дознаете повеќе за Lufthansa, Foolish Green и Марија Каева, соопшти МКЦ.

Претходните епизоди на „Видеодрум“ се достапни на каналот на Channel Zero. хс/

Коронавирус