среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Култура

Концерт на мандолинскиот оркестар „Скопје“

Концерт на мандолинскиот оркестар „Скопје“

Мандолинскиот оркестар „Скопје“ вечер од 19 часот во Националната опера и балет ќе го одржи традиционалниот годишен концерт, со кој ќе одбележи 20-годишен јубилеј.

Концертот ќе се одржи под диригентска палка на Рамадан и Ерхан Шукри.

-Во своето 20-годишно опстојување, оркестарот е добитник на многубројни први, специјални и гран-при награди на фестивали и натпревари надвор од државата, претставувајќи достоен амбасадор на македонската музичка култура и уметност, се наведува во соопштението за најавата на концертот.

Коронавирус