понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 55
home Култура

„Кино Милениум“: Измена на репертоар за 8 и 9 јануари

„Кино Милениум“: Измена на репертоар за 8 и 9 јануари

Кино Милениум известува дека настана измена на репертоарот за викендов (8-9 јануари).

Ги гледаме филмовите „Пејте со нас“, „Истерувачи на духови“, „Човек-Пајак: нема пат до дома, „Сестри“ и „Почеток на притаено злo: Ракун сити“.

Распоредот за работни денови ќе биде објавен во понеделник.

*Билетите по цена од 200 денари се достапни на билетарница во кино Милениум. Цената се однесува на сите филмови, освен детските („Пејте со нас“) чија цена изнесува 150 денари.

Коронавирус