петок, 29. јули 2022. Вести денес: 121
home Култура

Холивудска ѕвезда воодушевена од „Медена земја“ (ФОТО)

Холивудска ѕвезда воодушевена од „Медена земја“ (ФОТО)

Македонскиот документарец номиниран за два Оскари, „Медена земја“ е во центарот на вниманието кај македонската, но и светската јавност.

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на социјалните мрежи упати само пофални зборови за „Медена земја“.

Коронавирус