петок, 28. февруари 2020. Вести денес: 2
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Култура

Холивудска ѕвезда воодушевена од „Медена земја“ (ФОТО)

Холивудска ѕвезда воодушевена од „Медена земја“ (ФОТО)

Македонскиот документарец номиниран за два Оскари, „Медена земја“ е во центарот на вниманието кај македонската, но и светската јавност.

Холивудската актерка Џејми Ли Кертис на социјалните мрежи упати само пофални зборови за „Медена земја“.