среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 77
Во живо

Изјава на Мицкоски по средба со пазарџиите

home Култура

Фримзим Даути нов директор на НУБ „Св. Климент Охридски“

Фримзим Даути нов директор на НУБ „Св. Климент Охридски“

Фримзим Даути е назначен за директор на Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“-Скопје.

Како што соопшти НУБ, Даути е именуван со решение на министерот за култура Асаф Адеми од 8 ноември 2018 година.

Тој доаѓа на местото на досегашниот в.д. директор на Библиотеката Сенка Наумовска, која на таа позиција беше назначена со решение на претходниот министер во август 2017 година.

Локални избори 2021