петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Култура

ФОТО: Ја украдоа галичката свадба! Овие дечиња ги освоија сите гости

ФОТО: Ја украдоа галичката свадба! Овие дечиња ги освоија сите гости

Во време на овие два свадбарски денови се одржаа 30 обичаи, а црковната венчавка се одржа во храмот „Св. Апостол Петар и Павле“. На манифестацијата учествуваа околу 100 статисти облечени во галички носии, КУД со околу 30 учесници, коњица и коњи, вкупно околу 250 луѓе.

Но церемонијата падна во сенка, откако се појавија овие мали дечиња кои го засенија целиот настан.

Коронавирус