недела, 29. март 2020. Вести денес: 32
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Култура

Фондацијата „Славко Јаневски“ ќе го објави добитникот на наградата „Роман на годината“

Фондацијата „Славко Јаневски“ ќе го објави добитникот на наградата „Роман на годината“

Фондацијата за унапредување и промоција на културните вредности „Славко Јаневски“ денеска на прес-конференција во Кинотека, ќе го објави годинашниот лауреат на наградата „Роман на годината“.

Поради состојбата со коронавирусот, датумот на свеченото врачување на наградата дополнително ќе биде одреден.