четврток, 4. март 2021. Вести денес: 191
home Култура

До 13-ти март прекин на репертоарот на Драмски театар

До 13-ти март прекин на репертоарот на Драмски театар

По препорака на Владата на Република Македонија поради коронавирусот, НУ Драмски театар Скопје ќе продолжи со прекинот на репертоарот до 13 март годинава.

Купените билети, како што информираат од Драмски театар Скопје, ќе може да се заменат за друга претстава  или средствата ќе бидат вратени.

Коронавирус