среда, 7. декември 2022. Вести денес: 161
home Култура

Билетите за „Златна Бубамара“ распродадени за 45 минути

Билетите за „Златна Бубамара“ распродадени за 45 минути

Билетите за најголемиот музички спектакл, Златна Бубамара на популарноста, кој годинава се одржува на 22 февруари во ВИП арената „Борис Трајковски“, денес на пладне беа пуштени во продажба и распродадени за само – 45 минути.

Поради големиот интерес и повеќе од 9.000 побарувања преку он-лајн сервисот www.mktickets.mk организаторот наредниве денови ќе ги извести заинтересираните за подобар живот дали ќе обезбеди уште едно количество билети преку он-лајн продажба.

Qatar 2022