сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 13
home Култура

Бесплатен филмски маратон утре во кино „Милениум“

Бесплатен филмски маратон утре во кино „Милениум“

Во рамките на традиционалниот мултимедијален настан, „Роденден“ кој секоја година се одржува во организација на Младинскиот културен центар, утре кино „Милениум“ на своите посетители ќе им понуди бесплатен филмски маратон.

Македонскиот хит „Исцелител“, „Величенствениот шоумен“ со одличниот Хју Џекмен, како и хоророт „Проколнатата куќа“ сѐ уште се на репертоарот на киното.

Бесплатните билети за маратонот треба да се подинат од билетарницата на „Милениум“ на 17 јануари која работи од 10 часот.

Репертоар за кино Милениум, филмски маратон (18.01.2018)
12.00 – HELP, I SHRUNK MY TEACHER
14.30 – CENTER OF MY WORLD
17.00 – DARK FORTUNE
20.00 – ИСЦЕЛИТЕЛ *
22.00 – ЏГАН *
00.30 – HITLERS HOLLYWOOD
03.00 – KHARMS
05.30 – BANAT
07.30 – HELP, I SHRUNK MY TEACHER

Коронавирус