понеделник, 26. јули 2021. Вести денес: 174
home Македонија

Кралицата Елизабета доби уште едно правнуче

Кралицата Елизабета доби уште едно правнуче

Гордиот татко Мајк, кој веќе има шестгодишна ќерка Миа и двегодишната Лена со Зара, ја сподели среќната вест на својот подкаст, нарекувајќи ја сопругата храбaр воин.

39-годишната Зара Тиндал, внука на кралицата Елизабета роди син, а тоа го потврди нејзиниот сопруг Мајк Тиндал, пензиониран бејзбол играч.

Зара се породи во неделата попладне на подот од бањата во нивната семејна куќа лоцирана на имотот на принцезата Ана во Глостершир.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zara Tindall (@zara_tindall)

– Неделата стана уште подобра бидејќи мојот мал син се роди во нашата куќа. Зара се породи на подот од нашата бања. Веднаш ја однесов малата директно во трпезаријата за да гледаме спорт на ТВ заедно и уживав додека лежеше на моите гради – рече Мајк и додаде дека тие сè уште немаат име за бебето:

– Сеуште немаме име, но работиме на тоа. Ние секогаш се бориме со тоа, никогаш не сме го избрале тоа пред да се родат нашите деца. Зара имаше контракции претходната вечер, затоа организиравме грижа за децата за Миа и Лена, но нашето трето дете пристигна толку брзо што дури не стигнавме да одиме во болница. За среќа, пријателката на Зара, Доли, беше со нас и сфати дека нема да стигнеме навреме во болница, па истрча во теретана да земе килим, кој потоа, со крпи, го стави на подот и ја легна Зара. Ние сме многу благодарни на неа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zara Tindall (@zara_tindall)

Коронавирус