петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 0
home Македонија

Крадец влегол во дом на 78-годишна кавадарчанка, ја турнал, одзел пари и побегнал

Крадец влегол во дом на 78-годишна кавадарчанка, ја турнал, одзел пари и побегнал

Во СВР Велес вчера било пријавено дека околу 12:20 часот непознато лице влегло во домот на М.Д.(78) во Кавадарци, ја турнало и пребарувало низ домот, при што одзело пари и си заминало.

Оваа информација за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Бил извршен увид на местото на настанот.

Коронавирус