вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Македонија

Киелини се опорави од оперцијата и се врќа на теренот

Киелини се опорави од оперцијата и се врќа на теренот

Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Киелини закрепна од повредата, пренесува „Ил Кориере дело Спорт“.

Триесет и петгодишниот Италијанец се подложи на операција откако ги скина предните вкрстени лигаменти на десното колено и не влезе на теренот од август 2019 година.

Се очекува фудбалерот да биде целосно во функција на тимот кога Серија А ќе продолжи.

Јувентус планира да го продолжи договорот со Киелини до 2022 година.

Коронавирус